IMG_20200630_173009

Zajmujemy się profesjonalnym wychowaniem fizycznym najmłodszych. Jesteśmy jedyną Akademią w Polsce z tak szeroką ofertą sportową dla dzieci w wieku 2 -9 lat. Prowadzimy zajęcia w myśl zasady MULTI-SPORT. Uczymy aż 11 dyscyplin sportowych takich jak: piłka nożna, hokej, koszykówka, piłka ręczna, rugby, tenis, siatkówka, gimnastyka, lekkoatletyka, szermierka i baseball. Dla zdrowia i pełnej edukacji, rodzic nie wybiera wiodącej dyscypliny sportowej dla swojego dziecka. Każdy uczestnik poznaje i uczy się co tydzień innego sportu.

IMG_20200617_173432

Uwielbiamy edukować sportowo dzieci! Możliwość doświadczania różnych sportów w tak młodym wieku z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Zapewne doświadczyliście w swoim życiu sytuacji, w której ktoś podśmiewa się lub krytykuje umiejętności sportowe innego dziecka. Tak powstaje głęboko zakorzeniony strach przed osądem czy ośmieszeniem, który to paraliżuje dzieci w podejmowaniu nowych wyzwań i pozostaje z nimi na dłużej… Edukacja MULTI-SPORT podejmuje ten temat pielęgnując szacunek do innych oraz poszerzając świadomość swoich możliwości. Profesjonalne treningi specjalizujące się w jednej dyscyplinie sportu, mające na celu drogę do mistrzostwa, zostawiamy innym. Tak, tak, u nas jest tylko zabawa i edukacja …ale za to jaka! Mistrzowska!

WhatsApp Image 2021-02-23 at 13.47.14 (1)

Uczymy przez zabawę. Wskazujemy odpowiednie wzorce. Uczymy się pracy w grupie, zdrowej rywalizacji oraz pokonywania swoich słabości. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli, trenerów oraz instruktorów z odpowiednim podejściem do dzieci. Akademia Dynamiczna to inicjatywa prozdrowotna (MULTI-SPORT to najlepsza forma zapobiegania wadom postawy). To także inicjatywa edukacyjna (11 sportów w jednym miejscu) przygotowująca do etapu szkolnego.

WhatsApp Image 2021-03-26 at 11.05.24

Brak wygórowanych oczekiwań sprawia, że możemy czuć się szczęśliwsi! Ćwiczymy dla zdrowia, sprawności i samopoczucia.. a nie dla wyglądu czy bycia zawsze najlepszym. Mimo tego, takie podejście sprawia, że ciało się zmienia na lepsze, twarz się częściej uśmiecha, wewnętrzne napięcie jest mniejsze, a większość chorób omija Nas szerokim łukiem. Najzwyczajniej w świecie bawimy się sportem. Nie jednym czy dwoma, lecz jedenastoma!  Niczego nie ścigamy – a mimo to – wszystko doganiamy. Czyż nie tego potrzeba naszym dzieciom?

37851598_465711483840246_1067780856069750784_n

Treningi prowadzimy w 4 grupach wiekowych: 2-3 latki, 4-5 latki, 6-7 latki, 8-9 latki. Dzieci ćwiczą raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem poszczególnej grupy wiekowej. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych na terenie leszczyńskich szkół. Dzieci z najmłodszej grypy trenują razem z rodzicami a reszta grup ćwiczy samodzielnie. 

WhatsApp Image 2019-09-10 at 10.07.21

Model wdrażania dzieci w wychowanie fizyczne, który w Polsce raczkuje, a będzie codziennością za kilka lat! Trzy najczęściej występujące powody, dla których rodzice dla swoich dzieci wybierają zajęcia MULTI-SPORT: 1. Zdrowie! Wszechstronny rozwój sprawności fizycznej w formie zabaw, połączony z prawdziwą edukacją sportową. Zajęcia MULTI-SPORT są jedną z najlepszych form zapobiegania wadom postawy. 2. Zabawa i edukacja! Nauka sportów całego życia metodą popartą naukowo. Nauka w ruchu, nauka przez doświadczanie, nauka przez zabawę. 3. Sekret największych sportowców świata! Większość z nich, w dzieciństwie miała styczność z wieloma sportami, bawiąc się, próbując i doświadczając różnych aktywności. W większej mierze uchroniło ich to przed poważniejszymi kontuzjami, jak również stworzyło przewagę w ich sporcie głównym w przyszłości. Tysiące, jak nie setki tysięcy dzieci, specjalizują się w wybranych dyscyplinach już od najmłodszych lat. Każdą wolną chwilę przeznaczają tylko na jeden sport. Taki model „zarządzania dziećmi” kończy się zazwyczaj porażką już w nastoletnim życiu. Takie są fakty! Dlaczego wciąż dominuje taki model edukacji? Ponieważ chęć zwycięstwa i szybkich rezultatów jest w modzie. Błyskawiczne efekty i świetny wynik, budzą poklask otoczenia. Mania bycia najlepszym już teraz, zabija w nas etos prawdziwego zwycięzcy. A on wiedzie przez tą dłuższą drogę, mądrą pracę i równowagę w życiu.