IMG_20200630_173009

Zajmujemy się profesjonalnym wychowaniem fizycznym najmłodszych. Jesteśmy jedyną Akademią w Polsce z tak szeroką ofertą sportową dla dzieci w wieku 2 -9 lat. Prowadzimy zajęcia w myśl zasady MULTI-SPORT. Uczymy aż 11 dyscyplin sportowych takich jak: piłka nożna, hokej, koszykówka, piłka ręczna, rugby, tenis, siatkówka, gimnastyka, lekkoatletyka, szermierka i baseball. Dla zdrowia i pełnej edukacji, rodzic nie wybiera wiodącej dyscypliny sportowej dla swojego dziecka. Każdy uczestnik poznaje i uczy się co tydzień innego sportu.

.trashed-1634463475-IMG_20210917_113651

Uwielbiamy edukować sportowo dzieci! Możliwość doświadczania różnych sportów w tak młodym wieku z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Zapewne doświadczyliście w swoim życiu sytuacji, w której ktoś podśmiewa się lub krytykuje umiejętności sportowe innego dziecka. Tak powstaje głęboko zakorzeniony strach przed osądem czy ośmieszeniem, który to paraliżuje dzieci w podejmowaniu nowych wyzwań i pozostaje z nimi na dłużej… Podejmujemy ten temat pielęgnując szacunek do innych oraz poszerzając świadomość swoich możliwości. Profesjonalne treningi specjalizujące się w jednej dyscyplinie sportu, mające na celu drogę do mistrzostwa, zostawiamy innym. Tak, tak, u nas jest tylko zabawa i edukacja …ale za to jaka! Mistrzowska!

WhatsApp Image 2021-02-23 at 13.47.14 (1)

Uczymy przez zabawę. Wskazujemy odpowiednie wzorce. Uczymy się pracy w grupie, zdrowej rywalizacji oraz pokonywania swoich słabości. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli, trenerów oraz instruktorów z odpowiednim podejściem do dzieci. Akademia Dynamiczna to inicjatywa prozdrowotna (MULTI-SPORT to najlepsza forma zapobiegania wadom postawy). 

IMG_20210903_175630

Brak wygórowanych oczekiwań sprawia, że możemy czuć się szczęśliwsi! Ćwiczymy dla zdrowia, sprawności i samopoczucia.. a nie dla wyglądu czy bycia zawsze najlepszym. Mimo tego, takie podejście sprawia, że ciało się zmienia na lepsze, twarz się częściej uśmiecha, wewnętrzne napięcie jest mniejsze, a większość chorób omija Nas szerokim łukiem. Najzwyczajniej w świecie bawimy się sportem. Nie jednym czy dwoma, lecz jedenastoma!  Niczego nie ścigamy – a mimo to – wszystko doganiamy. Czyż nie tego potrzeba naszym dzieciom?

37851598_465711483840246_1067780856069750784_n

Treningi prowadzimy w 4 grupach wiekowych: 2-3 latki, 4-5 latki, 6-7 latki, 8-9 latki. Dzieci ćwiczą raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem poszczególnej grupy wiekowej. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych na terenie leszczyńskich szkół. Dzieci z najmłodszej grypy trenują razem z rodzicami, a reszta grup ćwiczy samodzielnie. 

WhatsApp Image 2019-09-10 at 10.07.21

Patrząc na sytuację w Polsce, martwimy się o wszystkich przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Nie wiemy, jak będzie wyglądała edukacja sportowa i zdrowotna w najbliższym czasie. Dużo wskazuję na to, że beznadziejnie… Rezygnacja z gier zespołowych i ograniczenie wychowania fizycznego do nudnych i monotonnych ćwiczeń, to po prostu jedna wielka porażka! Jako trenerzy, codziennie wycieramy dzieciom łzy, pocieszamy przytulając, wzmacniamy poklepując w bark, przyklejamy plastry na ich rany, pomagamy wstać podając rękę, a w wyjątkowych sytuacjach chwytamy, aby uniknąć zderzenia. Te małe gesty budują nasze relacje. Dodają dzieciom pewności siebie, bo wiedzą, że mają kogoś blisko, że nie są same. Edukacja przez relacje! Tak definiujemy siebie jako Akademię.